بزرگترین نمایشگاه الكترونیكی دنیا موسوم به CES در نخستین روزهای سال جدید میلادی طبق سال‌های گذشته در لاس‌وگاس آمریكا برگزار شد تا بار دیگر، آخرین فناوری‌ها و دستاوردهای دیجیتالی در معرض دید عموم قرار گیردبه گزارش فارس به نقل از اینفورمیشین‌ویك، "گری شاپیرو" مدیر شركت Consumer Electronics Association كه وظیفه برگزاری نمایشگاه CES را برعهده دارد، به‌دنبال بازگشایی آن پیش‌بینی‌های قابل‌توجهی را در این زمینه انجام داده است.
وی در این باره می‌گوید: «صنعت تجهیزات الكترونیكی از محبوبیت عام در سراسر دنیا برخوردار است، اما با این وجود از مشكلات و بحران‌های اقتصادی در امان نخواهد بود. اگر چه بحران اقتصادی ضررهای فراوانی را متوجه فعالان این حوزه كرده، نوآوری‌ها در حوزه فناوری باعث شده است تا بار دیگر اقتصادی در این زمینه رونق بگیرد. در نمایشگاه بین‌المللی CES 2009 بیش از 20 هزار دستگاه دیجیتالی جدید معرفی شده و 300 شركت‌كننده جدید در آن حضور یافته‌اند».
مدیر برگزار كننده نمایشگاه CES پیش‌بینی كرده است، میزان درآمدهای صنعت فناوری در سال 2008 میلادی 172 میلیارد دلار خواهد بود كه این رقم نسبت به درآمدهای سال 2007 رشد 4/5 درصدی را نشان می‌دهد. در سال 2009 میلادی میزان درآمدها از فناوری اطلاعات در سراسر دنیا 171 میلیارد دلار خواهد بود كه این رقم از درآمدهای سال 2008 حدود 6/0 درصد كمتر است.
در سال جدید میلادی تلویزیون‌های دیجیتالی، دیسك‌های Blu-ray و بازی‌های كامپیوتری به رشد صنعت ICT كمك خواهند كرد و به دنبال آن، میزان درآمد از تلفن‌های همراه هوشمند نسبت به سال قبل 20 درصد بیشتر خواهد شد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 دی 1387    | توسط: کرشمه کمالیها    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات()