دکتر "پرویز زرین بخش" در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: گرد و غبار روی صفحه نمایشگر باعث پراکندگی نور در سطح صفحه می شود و وضوح تصاویر را کم می کند که این امر، باعث مبهم شدن تصاویر و در نتیجه خستگی و گیجی کاربر می شود.
وی گفت: تمیز کردن صفحه نمایشگر باید با کاغذهای مخصوصی انجام شود. این کاغذها بار الکتریکی کمی دارند و باعث خراش و خط در صفحه نمایشگر نمی شوند.
این متخصص چشم اضافه کرد: پراکندگی نور در سطح نمایشگر باعث می شود کاربر برای پرهیز از بازتاب نوری مدام حالت های نگاه کردن و یا نشستن خود را تغییر دهد.
رییس مرکز تحقیقات اپتیک و لنز ایران، با اشاره به اینکه عواملی که کیفیت تصویر را کاهش می دهد ضمن اینکه دید را مشکل می کند، باعث خستگی چشم و سردرد می شود، گفت: یکی از مهمترین این عوامل گرد و غبار روی صفحه نمایشگر است که وضوح تصاویر را کاهش می دهد.
وی اضافه کرد: صفحه نمایشگر بهتر است در فواصل زمانی مشخصی به طور منظم تمیز و گرد و غبار آن زوده شود.
زرین بخش با بیان اینکه نمایشگرهایی که بطور مشخص به جلو یا عقب خم می شود ممکن است تصاویر را کج و معوج نشان دهد و باعث سختی دید شوند، گفت:وقتی نمایشگر به عقب خم می‌شود، نورهای بالای سر ایجاد بازتاب نوری کرده و تصاویر را نمی توان به خوبی دید، این حالت نیز خستگی چشم و سردرد را به دنبال دارد

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 دی 1387    | توسط: کرشمه کمالیها    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات()